אודות התהליך

about

פרח דם המכבים הינו פרח בר מוגן שגדל רק במרחב הארצישראלי. מקור שמו הינו מהאגדה שהפרח צומח בכל מכל בו נפלה טיפה מדם של המכבים ארצה, ובכך מסמל את הצמיחה מתוך הכאב ואת ההכרה שכל הצמיחה והפריחה שאנו רואים במדינתנו היפה היא בזכות אותם שהקריבו חייהם למענה.

הפרח המוגן מעולם לא תורבת. מאז 2017 עמותת דם המכבים עמלה ביחד עם מומחים לגידול ושימור פרחי בר ב"זרעים מציון" לכונן חלקת שדה ראשונה מסוגה בארץ: חלקת דם המכבים. התהליך היה מלווה באתגרים חקלאיים, שכן יצאנו לא רק לגדל את פרחי הבר בחממה, אלא להצליח להקדים את הפריחה שלהם בשלשה חודשים על מנת שהפרחים שלנו יהיו מוכנים להפצה בארץ ובחו"ל לפני יום הזיכרון. בשנת 2019 הצלחנו במשימה ויצאנו לפיילוט. העבודה בשדה דרושת השקעה ומסירות במהלך השנה כולה כאשר אנו ממשיכים כל העת לתעד, לחקור וללמוד על הפרח המסתורי.

הצלחת הקמת השדה היא הצלחה לא רק עבור מיזם הזיכרון, אלא גם עבור היכולת שלנו להבטיח את שימור הפרח המוגן, היפה והחשוב הזה בנוף ארצנו.

בטבע, הפרחים פורחים רק באזור אפריל. וכמובן שכפרחים מוגנים חל איסור על פגיעה בהם. אך בתוך חלקת השדה שלנו הפרחים פורחים ומוכנים לקטיף כבר בחודש מרץ. קטיף הפרחים הוא תהליך עדין ונעשה כמובן בעבודת יד על מנת שלא לפגוע בצמחים עצמם. תוך שעות ספורות מהקטיף הפרחים נכנסים לתהליך ייבוש ייחודי שפיתחנו אשר מצליח לשמר את הפרח הטרי בכל הדרו למשך חודשים רבים.

תהליך הייבוש ושימור של הפרח אורך כשבעה ימים. כשהם מוכנים, הפרחים מוצאים ומשולבים לתוך סיכה ייעודית שעיצבנו למידות הפרח והגנתו. מכאן עוברים הפרחים לפס אריזה כאשר כל פרח נארז באופן פרטני. עם סיום האריזה, הפרחים מוכנים לשילוח לכל מקום אשר יבקשו אותם, בארץ או מחוצה לה.

מהדברים הכי מדהימים במיזם שלנו- זה האנשים שלמדנו להכיר. הקטיף, האריזה, ההפצה- כל אלו נעשים בסיוע של מתנדבים מכל הארץ שבלעדיהם המיזם הזה לא מצליח.

הסיכה נמכרת באתר שלנו כהתרמה למען עמותות ומיזמים שמנציחים את הנופלים ומסייעים למשפחות. למשפחות שכולות, הסיכות מחולקות ללא עלות.

אנו מזמינים חברות וארגונים, מוסדות ותנועות נוער- לבוא ולקחת חלק בהתנדבויות ובהזמנת סיכות.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בתהליך של החייאת סמל יום הזיכרון. את הפרח, השנה, יענדו מאה אלף אנשים. פה בארץ וברחבי העולם. כולם יחד יענדו את הזיכרון הישראלי על דש בגדם בסולידריות.

דם המכבים הוא סמל עוצמתי של צמיחה מתוך הכאב, של הזדהות ועמידה לצד המשפחות השכולות וזיכרון של הנופלים האהובים. הוא סמל של אחדות בין כל המגזרים השונים בארצנו הקטנטונת והחוסן שלנו כחברה שזוכרת לעד. סמליות זו של הפרח דהתה עם המעבר למדבקה הדו ממדית. ענידת הפרח האמתי ביום הזיכרון היא החייאת הסמליות הזו, הפחת חיים וצמיחה ביום הכואב והמאחד.

דם המכביםדם המכבים

יצירת קשר

אימייל info@redeverlasting.com

facebookinstagram